Daha Hacimli Saçlar İçin

Çok az bir hacim ile idare edebilir misiniz? Sanırım cevabınız hayır olacaktır! O halde aşağıdaki teknikleri iyice incelemenizi öneririz.

Saçınıza röfle ya da gölge yaptırın
Renklendirilmiş saçların daha kabarık göründüğü gerçeğinin yanında, bazen boyut veren saç rengi gerçeği ile “kabarıklık” ya da hacim bir etkiden daha fazlası olabilir. Saçlarınız tek renk olduğunda daha düz görünür. Miano Viélin renk direktörü Louis Viél farklı renk tonları kattığınızda kabarıklık hissi verdiğini söylüyor. Görsel bir aldanma ile gözleriniz gerçek olmasalar bile hareketi hisseder.

Saç köküne hacim veren ürünler kullanın
Bu ürünler saçları köklerinden kaldırmayı hedefler. Jöle, köpük ve sprey versiyonları vardır ve bu ürünleri havlu ile kurutulmuş saç köklerinize uygulayıp parmaklarınızla köklere uygulayarak kaldırabilirsiniz. Miano’nun favorisi kolalı bir sprey gibi olan BigWigg. Onu sprey şeklinde kullanmanız de başınızın etrafında her yere sıkabilmenizi sağlıyor.

Saç köklerinize sıcak/soğuk kurutma şoku uygulayın
Saç kurutma makinesi kullanmak da eğer büyük yuvarlak bir fırça ile kullandığınızda saçlarınızı havalandırmaya yardımcı olabilir. Hile fırçayı saç derinize mümkün olduğunca yakın tutmak ve saçlarınızı köklerden dışarıya doğru çekip sıcak havayı da fırçaya doğru tutup arkasından soğuk hava ile şok yaratmaktır. Böylece saçlarınıza hem hacim hem de şekil verebilirsiniz.

Bigudileri kullanın
Birkaç iyi yerleştirilmiş bigudi saçlarınıza inanamayacağınız derecede hacim verecek. Saçlarınızı yıkayıp kuruttuktan sonra saçınızın havalandırmak istediğiniz bölümlerini bigudilere sarın. (Küçükler daha az havalandırmak için, büyüklerse daha fazla.) 3 ya da 4 bigudi istediğiniz sonucu gerçekleştirecektir. Bigudileri 5 dakika kadar bırakın daha sonra çıkarın ve parmaklarınızla havalandırdığınız saçlarınızı düzeltin. Fırçalama verdiğiniz şekli bozabileceğinden bu safhada fırçalamamanızı tavsiye ederiz.

Kıvırıcı maşa kullanın
Oluşan yüksek ısı nedeniyle, maşa hemen bir kabarıklık sağlayacaktır. Başınızın arkasından başlayarak birer inçlik ayırdığınız saçlarınızı saç derinize mümkün olduğunca yakın tutarak dik bir şekilde maşaya sarın. Saç spreyi gibi sabitleyici bir ürün kullanarak sıkı ama hareketli bit tutuş elde edin. Saç eklemeyi düşünün! Tiyatro ve televizyonlarda popüler olan saç ekleri saçınıza takılarak kabarıklık sağlar. Çörek ya da silindir şeklinde 2 şekilde gelirler ve naylon ya da köpükten yapıldıklarından yumuşak ve biçimlendirilebilirdirler. Eklentiler firketelerle saçınızın altına tutturulurlar ve saç taranarak saklanırlar. Tamam, bu saçınıza paskalya yumurtası saklamak gibi bir şey ama işe yarıyor!

Saçlarınızı kısa katlı kestirin
Eğer saçlarınız biraz dalgalı ya da kıvırcıksa, katlar hazır birer kabarıklıktır. Eğer çok kısa kesilirlerse biraz punk görüntüsü verirler, daha uzunları geliştirilmiş ince bir kabarıklık yaratır.

Saç tokalarınızı kullanmaktan kaçınmayın
Her zaman birkaç basit saç tokası el altında bulundurun. Firkete ile sağlamlaştırılmış ve saçlarınızın katları arasına gizlenmiş birkaç parça saç tokası ile dalgalı ya da dağınık saçlarda kabarıklık sağlamanızı tavsiye ediyor. Daha sonra saçların üst kısımlarını da gizli tokalarla çevirerek kabartıyor.

Denemekten asla vazgeçmeyin
Her zaman birkaç basit saç tokası el altında bulundurun. Firkete ile sağlamlaştırılmış ve saçlarınızın katları arasına gizlenmiş birkaç parça saç tokası ile dalgalı ya da dağınık saçlarda kabarıklık sağlamanızı tavsiye ediyor. Daha sonra saçların üst kısımlarını da gizli tokalarla çevirerek kabartıyor.


0 yorum: