Sonbahar-Kis Sezonunun Saclari

Uzun ve hacimli saçların ön planda olduğu yeni sezonda, kadınlar dağınık veya toplu modellerle doğal bir görünüm sergileyecek. Dünya modasını son yıllarda etkisi altına alan kadınsılık trendi, bu sezon yerini daha keskin ve sert çizgilere bırakıyor. Ancak saçlar bunun tersine kadınsı ve yumuşak modellerle giyimdeki sert havayı yumuşatıyor.

4 ana temanın hakim olduğu Sonbahar-Kış sezonunun koleksiyonları geçmişten izler taşıyor ve modern kadının tarzını yansıtıyor. Bu trendlerde saçların serbestliği, giyimin keskinliği ile karşıtlık sergiliyor.

Doğal, hacimli ve kadınsı saçlar bu sezon göz alıyorPantene’in güzellik sektörü ile paylaştığı saç modelleri, giyimdeki 4 ana tema çerçevesinde şekilleniyor.

Hacimli Saçlar
1950’lerin Balenciaga tarzının modern yorumu olan bu modeller dolgun ve hacimli ama hareketli değil. Bu saç modeli, verdiği güç ve özgüven duygusuyla hem kadınsı hem de erkeksi. Bir yandan olağanüstü zarif, diğer yandan da sert çizgilere sahip. Böyle bir modeli evde yapmak için; saçınızı yassı bir fırçayla kurutarak tarayın, alttan ve tepeden terse doğru fırçalayın. Hacmi korumak için bol bol saç spreyi sıkın ve daha fazla dolgunluk için parmaklarınızla ayırın.

Toplu Modeller
Şık bir atkuyruğu ya da klasik bir topuzla toplanan uzun saçlara takılan tokalar ve taraklar nostaljik bir hava katıyor. Bu modelleri saçlarınıza evde uygulamak için; saçınızı tamamen düz hale gelene kadar yuvarlak bir fırça ile tarayıp makine ile kurutun. İyice geriye çekip büyük bir topuz veya atkuyruğu yapın.

Uzun ve Dağınık Saçlar
Bu modelde doğal bir dolgunluk ve parlaklığa sahip uzun saçlar kurutulup dağınık bırakılıyor. Küçük bukleler ile hareketlendirilen uzun ve dağınık saçlar, podyumlarda egemen olan sert çizgileri biraz yumuşatıyor
. Uzun saçlarınıza evde şekillendirmek için; saçınızı yassı bir fırçayla tarayarak kurutun ve sıcak havayı farklı yönlerden vererek hacim kazandırın. Hafifçe fırçalayın ve doğal haline bırakın.

Dolgunluk ve Haraket
Sağlık ve rahatlığın ön planda olduğu bu modellerde buklelerin hacim kattığı doğal ve hareketli saçlar göze çarpıyor. Saçların pürüzsüz ve dolgun görünümlü olması çok önemli. Evde uygulayacağınız modelle de hacimli saçlara sahip olabilirsiniz: Saçınızı yuvarlak bir fırçayla tutamlar halinde kurutun
, hacim ve hareket vermek için fönü farklı açılarda tutun. Daha fazla hacim için köklere biraz saç spreyi sıkın.

0 yorum: